Item# 1006425
Part No.
76100
Nettoyant pour vitres Marine de CRC, 510g
Discontinué
Description
Il élimine la saleté, la poussière, les empreintes digitales et les dépôts de brouillard. Il nettoie les vitres sans laisser de traces, même sur les surfaces vitrées délicates.
Applications
Vitre, miroirs
| Appearance | Clear Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1006424 |
| Cases Per Pallet | 114 |
| DOT Proper Shipping Name | Aerosols, Non-Flammable, Limited Quantity |
| Evaporation Rate | Slow |
| Flammability Class - CPSC | None |
| Flash point (C) | None |
| Flash point (F) | None |
| Generic Description | Glass Cleaner |
| I 2 of 5 Code | 30078254761009 |
| Net Fill | 510 g |
| Plastic Safe | Yes |
| Product Lifecycle Status | DISC |
| Item Number | 1006425 |
| Propellant | Hydrocarbon |
| Removal (How To) | Remove with water. |
| Replacement Product SKU | 1006176 |
| Restricted From Sale In | Not for sale in United States. |
| UPC Code | 078254761008 |
| Unit Dimensions | 23.5H x 6.68W x 6.68D cm |
| Unit Package Description | 20 ounce (591 ml) Bottle |
| Units per Case | 12 |
| pH | 10.5 |
Canada EN
USA EN