Item# 1006323
Part No.
75078
Nettoyant pour l'admission d'air Throttle Body Kleen CRC 340G
Description
Le nettoyant pour corps de papillon et admission d'air nettoie la gomme et le vernis des papillons et du corps de papillon pour faciliter le démarrage et améliorer les performances du moteur.
Applications
Moteurs à essence à injection de carburant (à la fois à corps de papillon et à orifices multiples).
| Appearance | Clear Colorless Liquid |
|---|---|
| Case Number | 1006322 |
| Cases Per Pallet | 133 |
| DOT Proper Shipping Name | AEROSOLS, FLAMMABLE, LIMITED QUANTITY |
| Evaporation Rate | Fast |
| Flammability Class - CPSC | Extremely Flammable |
| Flash point (C) | <-17.8°C |
| Flash point (F) | <0°F |
| Generic Description | Fuel Injection Air-Intake Cleaner |
| I 2 of 5 Code | 30078254750782 |
| Net Fill | 340 g |
| Plastic Safe | No |
| Item Number | 1006323 |
| Propellant | Carbon Dioxide |
| Restricted From Sale In | Not for sale in United States. |
| UPC Code | 078254750781 |
| Unit Dimensions | 19.69H x 6.68W x 6.68D cm |
| Unit Package Description | 16 Ounce (473 ml) Aerosol |
| Units per Case | 12 |
| VOC Category | Carburetor or Fuel Injection Air Intake Cleaner |
Canada EN
USA EN